CZ EN Translate
Menu
  • Úvod
    • Aktuality
      • Česko – německá spolupráce proti nelegálnímu obchodu s drogami

Česko – německá spolupráce proti nelegálnímu obchodu s drogami

Pod záštitou prezidenta Generálního celního ředitelství SRN p. Uwe Schrödera a pana velvyslance České republiky v Německu p. Tomáše Jana Podivínského se ve dnech  26. 9. -  27. 9. 2017 na půdě Velvyslanectví ČR v Berlíně uskutečnila konference s názvem „Crystal může také zabíjet". Jak vyplývá ze samotného názvu konference, jedná se tématicky o akci zaměřenou na problematiku nelegálního obchodu a užívání metamfetaminu, což je dlouhodobě závažný aspekt na úseku protidrogové represe i prevence v oblasti česko - německé spolupráce.  Přednášejícími z České republiky byli zástupci Policie ČR, Národní protidrogové centrály a rovněž i Generálního ředitelství cel, Celní protidrogové jednotky.

Posluchačům byla prezentována témata k legislativě v oblasti návykových látek v ČR a aktuální trendy místních nelegálních drogových trhů se zaměřením na metamfetamin.

Cílovou skupinou posluchačů byla německá odborná veřejnost, mládež a pedagogičtí pracovníci. O akci byl mimořádný zájem ze stran německých sdělovacích prostředků,  a to účast zástupců ze 4 masmédií např. MDR, DPA, Spiegel a jeden lokální ze Saska.

 

 


Stránka byla publikována dne: 27.09.2017

Skočit na začátek stránky