CZ EN Translate
Menu

Nový elektronický systém pro vratky DPH

V návaznosti na snahu eliminovat rizika spojená s možným zneužívání potvrzování prodejních dokladů zahraničním fyzickým osobám majícím bydliště mimo EU při výstupu zboží z Evropské unie přes tuzemské celní úřady výstupu na tuzemských letištích s mezinárodním provozem, u kterých je uplatňováno vracení DPH dle ustanovení § 84 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty (dále jen „zákon o DPH“) ve znění pozdějších předpisů, a rizika spojená s pomalým potvrzováním těchto prodejních dokladů se Celní správa České republiky rozhodla vytvořit vlastní elektronický systém jako jedno z opatření vedoucích ke snížení těchto rizik.

Tento nový systém bude umožňovat elektronické potvrzování, po splnění příslušných zákonných podmínek při výstupu zboží z EU, čímž umožní rychlejší a efektivnější potvrzení výstupu předmětného zboží a rychlejší odbavení cestujícího při výstupu na tuzemských letištích s mezinárodním provozem.

V současné době byly zahájeny práce na přípravě vývoje tohoto nového systému. Elektronický systém by měl být dokončen a nasazen do ostrého provozu na vybraných tuzemských celních úřadech, v jejichž působnosti jsou letiště s mezinárodním provozem, ve druhé polovině příštího roku.

  

Stránka byla publikována dne: 07.09.2017

Skočit na začátek stránky