CZ EN Translate
Menu

Informace pro cestující k vracení DPH fyzickým osobám ze třetích zemí

Celní úřad Praha Ruzyně upozorňuje cestující, kteří opouští Českou republiku leteckou dopravou a budou žádat o potvrzení dokladů pro vrácení daně z přidané hodnoty, aby se dostavili na letiště s dostatečným časovým předstihem.

Odbavení v rámci vratky DPH nesouvisí s odbavením cestujících a zavazadel pro konkrétní let (check-in, bezpečnostní kontrola), kde se doporučuje dostavit se na letiště alespoň dvě hodiny před plánovaným časem odletu letadla.

Objem žadatelů u přepážek potvrzujících doklady pro vrácení daně na Terminálu 1 na Letišti Václava Havla Praha se v letošním roce výrazně zvýšil. Do konce září celní úřad potvrdil více než 790 tisíc dokladů, což je stejné množství jako za celý loňský rok. 


Information for Travelers on the VAT Refund Procedure Pertaining to Natural Persons From Third Countries  

 

The Customs Office Prague Ruzyně would like to inform travelers who are leaving the Czech Republic by plane and would like to ask for the VAT refund to allow yourselves enough time to handle this procedure at the Airport.

The VAT Refund Procedure is not however a part of the check-in and/or the security check where it is recommended to arrive at least 2 hours prior the departure of the plane.      

The number of travelers asking for the VAT Refund at the Prague Airport Terminal 1 has significantly increased this year. Up to the end of September 2017 the Customs Office registered more than 790.000 documents, which are in fact as many as in the whole year of 2016.    

 

第三国旅客增值税退税信息

 

布拉格鲁济涅(Ruzyně)税务局提醒旅客注意,若您乘飞机从捷克共和国出境,并将申请增值税退税凭证,请预留足够时间,提前到达机场。

 

增值税退税的办理与具体航班的旅客和行李的登机检查(登机手续、安全检查)无关,建议至少在飞机起飞前2小时抵达机场。

 

在布拉格瓦茨拉夫·哈维尔机场1号航站楼,今年办理确认退税凭证的窗口的申请人数大幅增加。截至9月底,税务局确认了79万多项凭证,相当于去年全年的数量。
Stránka byla publikována dne: 02.11.2017

Skočit na začátek stránky