CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro hlavní město Prahu
Washingtonova 7
113 54 Praha 1

V Praze 01.12.2017


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro hlavní město Prahu

V listopadu v Praze padalo nejenom listí, ale i nelegální herny

Měsíc listopad přinesl v hlavním městě opět další významný zásah do oblasti nelegálního hazardu. V průběhu měsíce provedli pražští celníci celkem sedm kontrol a ve všech případech došlo ke zjištění nelegálního hazardu. Tentokrát tedy číslo sedm příliš šťastné nebylo, zejména pro provozovatele nelegálního hazardu. Jednalo se zejména o bary a restaurace, kde byla skrytě, často pod rouškou klubu s nezřídka kdy s bohulibým záměrem, maskována nelegální hra. Tyto nelegální herny byly zjištěny a následně eliminovány v různých částech hlavního města, často v blízkosti obchodních domů s velkým pohybem lidí. Opakované kontroly byly zaměřeny nejenom na výherní automaty, ale tentokrát i na takzvané automaty „ s vědomostním prvkem", nazývané kvízomaty různých úrovní a také na slevostroje. Při kontrolách bylo celkem zajištěno 30 takových přístrojů, konkrétně 21 výherních hracích přístrojů, osm kvízomatů, jeden slevostroj s tím, že navíc byly zajištěny žetony pro hru, čipové karty pro hráče, seznamy hráčů, klíče k přístrojům. Celková finanční hotovost ve výši 63.000 korun a 100 EUR, která byla určena k vyplácení výher, byla pochopitelně také na místě zajištěna.

Největší z heren objevili pražští celníci ve středu 29. listopadu v Praze 8 – Ďáblicích. I tato byla provozována bez příslušného povolení ministerstva financí. Jenom v ní celníci zabavili 16 nelegálních výherních hracích přístrojů a zajistili finanční hotovost ve výši 42.900 korun a 100 EUR.

Veškeré výherní automaty byly odvezeny k těm, které celní úřad zajistil v předchozích akcích. Že se jedná o lukrativní záležitost, jen potvrzuje, že provozovatele neodradí od této nezákonné aktivity, ani skutečnost, že osobám, které poruší zákon č. 186/2016 o hazardních hrách, hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí zadržených přístrojů, hotovosti a dalších předmětů související s nelegální hrou.

Je tedy zcela zřejmé, že sklad, který je určen pro automaty z nelegálního hazardu se bude i nadále plnit a pražští celníci mají před sebou jedno malé jubileum. Další nelegální herna, bude mít pořadové číslo 40. Pokud tedy zrekapitulujeme dosavadní kontroly, tak výčet zásahů je úctyhodný. Od počátku letošního roku, kdy celní správa obdržela dozorovou činnost podle zákona o hazardních hrách, provedli pracovníci Celního úřadu pro hlavní město Prahu již 39  likvidací nelegálních heren, zabavili 331 výherních hracích přístrojů, 11 stolů pro živé hry, osm rulet, 11 kvízomatů všech úrovní, dva slevostroje a zajistili bezmála 2.300.000 korun v hotovosti určené pro nelegální hru.


por. Miroslav Pokštefl
Zástupce tiskové mluvčí CÚ pro hlavní město Prahu
tel: +420 261 334 265
mobil: +420 724 496 298
fax: +420 261 334 303
e-mail: m.pokstefl@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky