CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro hlavní město Prahu
Washingtonova 7
113 54 Praha 1

V Praze 09.07.2024


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro hlavní město Prahu

Padělky obuvi v hodnotě 14 milionů korun do Španělska nedoputovaly. Skončily ve skladu pražských celníků.

Padělky obuvi objevili celníci při kontrole v pražských Kunraticích. Nacházely se v nákladním vozidle s chladícím přívěsem a podle předložených dokladů směřovaly do Španělska.

V úterý 2. července hlídka pražských celníků mobilního dohledu zastavila ke kontrole v ulici Pramenná v Praze 4 – Kunratice nákladní vozidlo rumunské imatrikulace s chladícím přívěsem, ve kterém se nacházelo velké množství kartonových krabic. Po předložení všech potřebných dokladů a zběžné kontrole vozidla celníci pojali podezření, že se uvnitř nachází zboží porušující práva duševního vlastnictví. Z tohoto důvodu hlídka vyzvala řidiče, aby ji následoval na služebnu, kde proběhla důkladná kontrola přepravovaného zboží.

Celníci kontrolou objevili přes 13 tisíc kusů (6 526 párů) velmi sofistikovaných padělků obuvi značek Nike, adidas a FILA v celkové hodnotě 14 milionů korun. Řidič celníkům sdělil, že o tom, že převáží padělky, nevěděl. Podle předložených dokladů mělo zboží putovat do Španělska. Celníci padělky zajistili a uložili do skladu celního úřadu, dokud se případ nevyřeší. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, bude zboží ekologicky zlikvidováno. Pokud by se případ řešil soudní cestou, hrozí pachateli pokuta až do výše 10 milionů korun.

U řidiče byl navíc zjištěn nedoplatek na pokutách za dopravní přestupky ve výši 2 tisíce korun, který na místě prostřednictvím platebního terminálu uhradil v plné výši.


por. Ing. Nikola Soukalová
Tisková mluvčí CÚ pro hlavní město Prahu
tel: +420 261 334 265
mobil: +420 737 157 096
e-mail: n.soukalova@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky