CZ EN Translate
Menu

Jihočeské letiště má nový terminál

Ve čtvrtek 27. června zástupci Jihočeského kraje a vedení Jihočeského letiště České Budějovice a.s. slavnostně otevřeli nový letištní terminál.  

Tohoto slavnostního aktu se zúčastnil i ředitel Celního úřadu pro Jihočeský kraj plk. Ing. Michal Kubát. Spolu s ostatními hosty si s velkým zájmem prohlédl prostory terminálu, ve kterém bude probíhat odbavení cestujících, a to včetně celních formalit. Běžní cestující ale nové zázemí pravděpodobně nevyužijí dřív než v roce 2021. Letiště totiž musí projít další fází certifikace. 

Letiště bylo od léta loňského roku uzavřeno, ovšem od středy 26. června se zde už opět létá. Úřad pro civilní letectví zde povolil zkušební provoz menších letadel s rozpětím křídel do 24 metrů, dále malých vrtulových letadel, ultralightů a vrtulníků. Letiště počítá s tím, že na podzim zprovozní osvětlení a budou zde moci startovat a přistávat i menší trysková letadla. Cílem ovšem je vytvoření podmínek pro takzvaný „velký mezinárodní provoz", tedy pro provoz všech tryskových letadel.


Stránka byla publikována dne: 28.06.2019

Skočit na začátek stránky