CZ EN Translate
Menu

Jihočeští celníci jsou v kontaktu se studenty

​     Také na jihu Čech se celníci aktivně zapojili do projektu „Daně a cla do škol“, jehož cílem je nabídnout žákům a studentům možnost doplnit výuku finanční gramotnosti o informace z oblasti daní a cel.

      V úterý 18. února tak dostali studenti druhého ročníku Obchodní akademie České Budějovice možnost seznámit se s informacemi o tom, jakým způsobem celníci vybírají cla a daně, jaké mají další kompetence, jak vlastně funguje celní úřad. To vše se dozvěděli přímo od ředitele Celního úřadu pro Jihočeský kraj plk. Ing. Michala Kubáta. Problematika cel studenty zaujala, o čemž svědčí to, že se během přednášky k tématu sami aktivně vyjadřovali. Určitě nebylo jednoduché v rámci dvou jeden a půl hodinových přednášek postihnout vše důležité z oblasti cel a daní, ale i tak studenti získali alespoň základní informace, které si mohou sami doplnit díky tomu, že dostali k dispozici celou řadu odkazů na související materiály, které jsou dostupné na internetu.

     Hned následující den, tedy ve středu 19. února, proběhla přednáška na stejné téma na Vyšší odborné škole a Střední škole v Českých Budějovicích. Také zde studenti projevili aktivní zájem o problematiku cel a daní. Jejich dotazy svědčili o tom, že se řada z nich s nimi ve svém životě již setkala a získali v této oblasti první zkušenosti. A to je dobře, protože je vysoce pravděpodobné, že právě absolventi této školy se mohou v rámci výkonu svých budoucích profesí s celníky aktivně setkávat.

    A ještě malý dovětek… Studenti obou škol odměnili přednášejícího spontánním potleskem. Upřímné bylo jistě i poděkování pedagogů.

   „Moc děkujeme nejen za zaslané materiály, ale především za zajímavou přednášku. Když jsem se potom ptal studentů, tak říkali, že je to zaujalo, především praktické příklady ze života, a dokonce si z toho i něco pamatovali. To se povede málokomu☺. Děkujeme.“           Mgr. Jakub Maršán


Stránka byla publikována dne: 24.02.2020

Skočit na začátek stránky