Celní správa České republiky
Celní úřad pro Karlovarský kraj
Dubová 8
360 04  KARLOVY VARY
V Karlových Varech 20. 3. 2019

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Karlovarský kraj

Kontroly na tržnicích pokračují i v roce 2019

​Karlovarští celníci v kontrolách tržnic nepolevují. Od začátku letošního roku provedli v regionu sedm kontrol stánků v areálu tržnice Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž, nebo v obci Potůčky. 

V prostorách před stánky i v nich zajistili od ledna téměř 500 kusů textilu a obuvi. Zboží mělo jedno společné, vykazovalo znaky padělků, čímž by mohlo dojít k porušení práv duševního vlastnictví. Stánkaři výrobky nabízeli jako originály světoznámých značek, např. adidas, Nike, Gucci, MCM či Michael Kors. Dále zajistili více než 1 000 kusů pirátských CD a DVD nosičů se záznamem. Hodnota originálních výrobků by dosáhla téměř 2,5 milionu korun.

Zatím poslední kontroly proběhly o víkendu a začátkem tohoto týdne. I tentokrát byli celníci v boji proti prodeji padělků úspěšní. Zajistili více než 800 kusů galanterních výrobků, např. kabelky, cestovní či sportovní tašky, opasky, peněženky a 54 kusů hodinek nabízených jako originály světoznámých značek, např. GUCCI, Louis Vuitton, MCM, Chanel, Armani, Casio, Cartier či ROLEX. Hodnota v případě těchto originálních výrobků by dosáhla výše téměř 51 milionů korun.

Stánkaři jsou nepolepšitelní. Přestože jim hrozí zajištění zboží i peněžité tresty, zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, opakovaně nabízejí. Karlovarští celníci budou v kontrolách tržnic, a to nejen na Svatém Kříži, pokračovat i nadále.

V loňském roce v rámci kontrol práv duševního vlastnictví zabránili pracovníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj prodeji bezmála 20 tisíc kusů padělků či napodobenin zboží. Jeho prodejem by majitelům ochranných známek vznikla škoda převyšující 76 milionů korun.


Seznam obrázků


 
nprap. Lenka Havelková
zástupce tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj
tel: +420 353 248 244
mobil: +420 725 808 036
fax: +420 353 248 200
e-mail: l.havelkova@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: