CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Karlovarský kraj
Dubová 8
360 04  KARLOVY VARY

V Karlových Varech 14.12.2020


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Karlovarský kraj

Prodej padělků v karlovarském regionu pokračuje i v průběhu pandemie

Karlovarští celníci v boji proti prodeji padělků nepolevují. Pokračují v kontrolách provozoven v regionu, kde zajistili téměř 250 kusů padělků v hodnotě téměř dva miliony korun.

Začátkem prosince se karlovarští celníci zapojili do celostátní akce zaměřené na ochranu práv duševního vlastnictví. Ve dvou provozovnách v karlovarském regionu zajistili 240 kusů zboží, jež vykazovalo znaky padělků, čímž by mohlo dojít k porušení práv duševního vlastnictví. Celníci zajistili trička, mikiny, hodinky, batohy, kabelky, peněženky, textilní roušky, ale také dezinfekční přípravky Bref. Hodnota zajištěného zboží, vyjádřená v cenách originálních výrobků, by činila bezmála 1,5 milionu korun.

Další kontroly provedli karlovarští celníci 10. prosince, kdy ve dvou provozovnách v Aši a Novém Sedle zajistili další zboží vykazující znaky padělků. Tentokrát se jednalo opět o textilní roušky, ale také o padělky pracích prášků REX. Zadrželi téměř 300 kusů výrobků vykazující známky porušení práv majitelů ochranných známek, v hodnotě téměř 200 tisíc korun.

Ve všech případech se jednalo o zboží, které prodejci nabízeli jako originály světoznámých značek, např. Nike, Puma, adidas, Michael Kors, GUCCI, Rolex, Chanel a další. Všechny případy byly předány k dalšímu řízení právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží i peněžité tresty, zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, opakovaně nabízejí. Karlovarští celníci budou v kontrolách pokračovat i nadále, je nutné chránit jak spotřebitele, tak majitele práv duševního vlastnictví.

 


nprap. Lenka Havelková
zástupce tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj
tel: +420 353 248 244
mobil: +420 725 808 036
fax: +420 353 248 200
e-mail: l.havelkova@cs.mfcr.cz