Celní správa České republiky
Celní úřad pro Karlovarský kraj
Dubová 8
360 04  KARLOVY VARY
V Karlových Varech 15. 10. 2020

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Karlovarský kraj

Karlovarští celníci zajistili další nelegální automaty

Celníci v boji proti nelegálnímu hazardu nepolevují. V karlovarském regionu zajistili dalších 16 nelegálních hracích automatů v celkové hodnotě 1,6 milionu korun.

V září se příslušníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj podíleli na celorepublikové kontrolní akci „GARDE", zaměřené na dodržování zákona o hazardních hrách. V rámci této akce zajistili celníci na celém území ČR ve dvaceti provozovnách, kde došlo k porušení zákona o hazardních hrách, 60 nelegálních technických zařízení.

V karlovarském regionu, ve dvou provozovnách v Chebu, zajistili příslušníci mobilního dohledu 13 nelegálních automatů typu Pegasus, v hodnotě 1,3 milionu korun, dále finanční hotovost a ostatní věci, které k provozování nelegální hry slouží, jako např. klíče a kabely.

Další tři kusy hracích automatů bez vydaného povolení typu zajistili karlovarští celníci při říjnové kontrole v provozovně v obci Nové Sedlo.

Nelegální automaty celníci z provozoven odvezli do skladu celní správy. Zjištěná porušení zákona budou projednána v rámci správního řízení, při němž provozovateli hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a zabrání či propadnutí veškerého herního zařízení, jež k provozování nelegální hry sloužilo. Po pravomocném rozhodnutí budou nelegální automaty zlikvidovány.

Od začátku letošního roku zajistili karlovarští celníci 36 výherních technických zařízení, takzvaných kvízomatů, v hodnotě 3,6 milionu korun. V pátrání po nelegálním hazardu v regionu budou pokračovat i nadále.


Seznam obrázků


 
nprap. Lenka Havelková
zástupce tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj
tel: +420 353 248 244
mobil: +420 725 808 036
fax: +420 353 248 200
e-mail: l.havelkova@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: