Celní správa České republiky
Celní úřad pro Karlovarský kraj
Dubová 8
360 04  KARLOVY VARY
V Karlových Varech 12. 6. 2020

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Karlovarský kraj

Kontroly na tržnicích pokračují

​Karlovarští celníci v boji proti prodeji padělků nepolevují. Při kontrolách po znovuotevření tržnic zajistili zboží za téměř milion korun.

Na tržnici v Potůčkách na Karlovarsku prodávali obchodníci před stánkem zboží, jež vykazovalo znaky padělků, čímž by mohlo dojít k porušení práv duševního vlastnictví. Celníci zajistili více než 50 kusů galanterního zboží (kabelky, batohy, peněženky), jejichž hodnota, vyjádřená v cenách originálních výrobků, by činila bezmála 650 tisíc korun.

Při další kontrole, tentokrát na tržnici Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž, zajistili karlovarští celníci před otevřeným stánkem zboží za více než 350 tisíc korun.

V obou případech se jednalo o zboží, které stánkaři nabízeli jako originály světoznámých značek, např. Michael Kors, Prada, MCM, GUCCI, Chanel a další.

Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží i peněžité tresty, zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, opakovaně nabízejí. Karlovarští celníci budou v kontrolách tržnic pokračovat i nadále.


Seznam obrázků


 
nprap. Lenka Havelková
zástupce tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj
tel: +420 353 248 244
mobil: +420 725 808 036
fax: +420 353 248 200
e-mail: l.havelkova@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: