CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Karlovarský kraj
Dubová 8
360 04  KARLOVY VARY

V Karlových Varech 10.06.2021


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Karlovarský kraj

Kontroly na tržnicích pokračují

Karlovarští celníci zajistili v rámci celostátní akce „RYBNÍK“ zboží za téměř 7 milionů korun.

První červnový víkend proběhla celostátní akce zaměřená na zboží porušující práva duševního vlastnictví, při které bylo na různých tržnicích v celé republice zajištěno přes 6 200 kusů zboží v hodnotě téměř 25 milionů korun.

Do této akce se kromě příslušníků CS z ostatních regionů zapojili také karlovarští celníci. Tentokrát zaměřili svou pozornost na areál tržiště Lipový Dvůr v katastru obce Aš. Na 4 vytipovaných kontrolních místech zajistili téměř 1 400 kusů textilních a galanterních výrobků, obuvi i hodinek důvodně podezřelých z porušení některých práv duševního vlastnictví.

Obchodníci v prostorách před stánky i v nich nabízeli zboží jako originály světoznámých značek, jehož hodnota by v případě originálních výrobků činila bezmála 7 milionů korun.

Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží, opakovaně ho nabízejí. Zajištěné výrobky skončily ve skladu celního úřadu. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, budou případy předány právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj a zboží bude zlikvidováno. Celníci budou v kontrolách tržnic pokračovat i nadále.

 


nprap. Lenka Havelková
zástupce tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj
tel: +420 353 248 244
mobil: +420 725 808 036
fax: +420 353 248 200
e-mail: l.havelkova@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky