CZ EN Translate
Menu

Vysočinu navštívili Francouzi

V úterý 4. října zavítala na Celní úřad pro Kraj Vysočina francouzská delegace, která se v doprovodu ředitelky odboru Mezinárodního a vztahů k veřejnosti Generálního ředitelství cel Vendulky Holé ve Stříteži seznámila s činností skupin mobilního dohledu.

Celní atašé Yvan Chazalviele s sebou tentokrát do České republiky přivezl dva  experty francouzské celní správy z celního ředitelství v Bordeaux. Eric Wiart je   ředitelem odboru celního dohledu a Thierry Gay ve Francii řídí jedno ze tří pozemních operačních středisek. „Jedná se o reciproční návštěvu v rámci komunitárního programu Customs 2020. První se uskutečnila ve Francii v říjnu minulého roku a přinesla užitečné informace pro český celní dohled v oblasti použití techniky, např. systému LAPI jako automatické čtečky registračních značek vozidel," uvedla k návštěvě Vendulka Holá.

Francouzská delegace se rovněž seznámila s činností CTL, kriminalistické laboratoře a také navštívila kynologické výcvikové středisko v Heřmanicích. Česká i francouzská celní správa  spolupracují v oblasti výcviku služebních psů na vyhledávání bankovek. Francie má pilotní projekt, který je založen právě na zkušenostech české celní správy.


Stránka byla publikována dne: 26.10.2016

Skočit na začátek stránky