Příslušníci oddělení Kontrol zpoplatněných komunikací kontrolují platby za využívání stanovených úseků pozemních komunikací. Patří sem kontrola úhrady elektronického mýtného (výkonové zpoplatnění) a také kontrola dálničních kupónu (časové zpoplatnění). Od 1. února musí mít řidiči řádně vylepenou novou dálniční známku, včetně vyplněného ústřižku, vypsání SPZ aj.
Hlídky celníků věnují kontrolám dálničních známek zvýšenou pozornost. Za uplynulé dva dny evidují na kontrolovaném úseku dálnice D11 téměř padesát prohřešků v souvislosti s jízdou po zpoplatněné komunikaci většinou bez dálničního kupónu.  Za zjištěná porušení vybrali více jak 45 000 korun. 
Celní úřad pro Královéhradecký kraj upozorňuje řidiče, že kontroly i nadále pokračují. Pokuta uložená na místě může dosáhnout až výše 5 000 korun. V případě, že by celníci pojali podezření, že se jedná o padělek dálničního kupónu, byl by přestupek projednán ve správním řízení, kde může být pokuta uložena až do výše 100 000 korun bez ohledu na skutečnost, zda řidič o falsifikátu věděl či nikoliv.
Dále upozorňujeme řidiče, aby dálniční kupóny kupovali pouze na certifikovaných místech, jako jsou pošty, benzínové stanice a nenechali se zlákat výhodnou nabídkou, kdy nízká cena je prvním signálem, že se jedná o padělek.

Ministerstvo dopravy vydalo varování před padělky, viz odkaz níže:

http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpravy/Ministerstvo_dopravy_varuje_pred_padelky_dalnicnich_kuponu_pro_rok_2016.htm


Seznam obrázků


 
Stránka byla publikována dne: 3. 2. 2016
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: