Hlídka královéhradeckých celníků řešila dne 22. března hned dva neobvyklé případy. Nejdříve v blízkosti obce Královec zastavila vozidlo české imatrikulace, ve kterém cestovali dva Češi ve věku 30 a 31 let. Na otázku celníka, zda dovážejí cigarety, tabák, léčiva nebo drogy, oba shodně odpověděli, že nikoliv. Celníci přistoupili k důkladné kontrole auta, při které na zadním sedadle našli za taškou papírový sáček s 252 tabletami léku Sudafed. Dále na podlaze a za sedačkou spolujezdce hlídka objevila pět kusů laboratorního skla používaného pro výrobu drog a dvě skleněné dózy od chemikálií. Řidič během kontroly přiznal, že požil drogy  - marihuanu a pervitin. Přivolaní policisté provedli test na přítomnost návykových látek s pozitivním výsledkem. Řidiče si převzali policisté a případ šetří celníci z odboru pátrání CÚ pro Královéhradecký kraj.

O pár hodin později zastavili celníci automobil české imatrikulace, tovární značky Mercedes C220, ve kterém cestovali tři Libyjci a jedna Bulharka. Jeden z mužů neměl žádný doklad, pouze povolení k pobytu vyfocené na mobilním telefonu. K případu byli přivoláni příslušníci cizinecké policie, kteří později uvedli, že muž bez dokladů neměl žádné vízum. Cizinec byl vyhoštěn z ČR na dobu jednoho roku.  


Dne 29. března hlídka mobilního dohledu zastavila nedaleko bývalého hraničního přechodu Náchod - Běloves dodávkové vozidlo ukrajinské imatrikulace, ve kterém cestovalo šest osob ukrajinské národnosti. Na otázku celníků, zda dováží vybrané výrobky např. cigarety, alkohol nebo tabák, všichni shodně odpověděli, že si každý veze po dvou krabičkách cigaret. Celníci za pomoci služebního psa vycvičeného na vyhledávání tabákových výrobků přistoupili k důkladné kontrole všech prostor vozidla. Pes označil motor auta a sedačku řidiče, kde celníci našli igelitové tašky s celkem 40 kartony cigaret, dalších 8 kartonů cigaret celníci našli mezi předními sedadly. Celkem bylo zajištěno 9 600 kusů (48 kartonů) cigaret různých značek (LM, LD SUEPR SLIMS)
s ukrajinskými tabákovými nálepkami. K vlastnictví cigaret se přihlásil třiapadesátiletý řidič. Únik na dani a poplatcích byl vyčíslen na téměř 25 000 korun. Zboží bylo zajištěno a případ celníci nadále šetří.  
 

Další případ záchytu evidují královéhradečtí celníci ze dne 29. března odkaz na tiskovou zprávu:  https://www.celnisprava.cz/cz/celni-urad-pro-kralovehradecky-kraj/tiskove-zpravy/2016/Stranky/Mu%c5%be-v-podm%c3%adnce-op%c4%9bt-pa%c5%a1oval-l%c3%a9ky-na-v%c3%bdrobu-drog-.aspx

 


Seznam obrázků


 
Stránka byla publikována dne: 30. 3. 2016
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: