CZ EN Translate
Menu

Hejtman Královéhradeckého kraje s celníky na D11

     V úterý 11. června se v poledne sešli na dálnici D11 u čerpací stanice nedaleko Hradce Králové hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán s hradeckými celníky v čele s jejich ředitelem Leošem Boudou.

      Cílem společného setkání bylo přiblížit čelnímu představiteli kraje práci Celní správy České republiky v terénu.

     Celníci prezentovali činnost hlídek mobilního dohledu a techniky, jež užívají ke svým kontrolám. Ukázali vozidlo používané hlídkami výkonového zpoplatnění dálnic a některých silnic 1. třídy, technologické vozidlo vybavené mobilní kanceláří, služební vůz psovodů pro přepravu jejich čtyřnohých svěřenců a služební automobil civilního vzhledu se skrytým výstražným zařízením včetně vybavení. Zastavili řidiče dálkové přepravy vyvážejícího české zboží do Irska a před zraky pana hejtmana zkontrolovali předložené doklady, samotný náklad, ověřili si, zda přepravce dodržel povinnou bezpečností přestávku a provedli lustraci v registru dlužníků. Akci byl přítomen služební pes vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek a zbraní se svým psovodem, jenž mu pro ilustraci ukryl vzorek marihuany do podvozku automobilu. Bonny během několika málo okamžiků suverénně svůj nález označil.

     Jiřího Štěpána problematika dohledu zaujala a v této souvislosti pokládal celníkům spoustu věcných dotazů, jež se týkaly mimo jiné také spolupráce s ostatními orgány státní správy či s polskými celníky. Vyjádřil úctu ke službě příslušníků celní správy a připravenost k výkonu povolání bez ohledu na roční období či nepřízeň počasí.

     Celní správa skládá krajským úřadům vybrané kauce, které se používají ke správnímu řízení pro pokrytí uložených sankcí, například při porušení nedodržení bezpečnostních přestávek.

 

 

 

 

 

por. Ing. Jitka Fajstavrová
Celní úřad pro Královéhradecký kraj


Stránka byla publikována dne: 13.07.2017

Skočit na začátek stránky