CZ EN Translate
Menu

Mezi hosty slavnostní policejní ceremonie

 

 

Na Ulrichově náměstí se poslední dubnový den konal slavnostní ceremoniál pořádaný Krajským ředitelstvím policie Královéhradeckého kraje, v jehož rámci složili služební slib noví policisté, byly uděleny medaile zástupcům vybraných spolupracujících složek, dále profesní medaile za dosahování velmi dobrých pracovních výsledků v návaznosti na délku trvání služebního poměru a připomenuto pětadvacáté výročí fungování policejního školicího střediska. To vše za slavnostních tónů Hudby Hradní stráže a Policie České republiky.

Pozvání na slavnostní akt přijali vážené osobnosti z Policejního prezidia České republiky, významní představitelé místní státní správy a samosprávy a další vzácní hosté. Mezi nimi také ředitel Celního úřadu pro Královéhradecký kraj plk. Leoš Bouda, jenž stanul zároveň mezi oceněnými. Krajský ředitel policistů plk. David Fulka mu udělil medaili za dlouhodobou, příkladnou a iniciativní spolupráci s organizačními články Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

V průběhu aktu byl vyzdvihnut a oceněn hrdinský čin tří příslušníků. Nprap. Lucie Mazurová z Celního úřadu pro Královéhradecký kraj, ppor. Martin Hurdálek z Celního úřadu pro Pardubický kraj a policista pprap. Lukáš Jára byli dne 9. ledna 2019 svědky vážné dopravní nehody, při níž se střetl osobní automobil s nákladním vozidlem. Jmenovaní neváhali a poskytli první pomoc. Vyprostili osoby z automobilu a okamžitou resuscitací na místě se jim snažili zajistit životní funkce. S oživováním vážně zraněného malého chlapce pokračovali do doby příjezdu profesionální lékařské pomoci.

 

 

por. Ing. Jitka Fajstavrová
CÚ pro Královéhradecký kraj


Stránka byla publikována dne: 02.05.2019

Skočit na začátek stránky