CZ EN Translate
Menu

Úspěchy hradeckých psovodů

     Za účelem získání nových profesních zkušeností v oblasti kynologie či přehledu o samotné připravenosti práce se služebními psy přijali pozvání na desátý ročník Krajského přeboru psovodů Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje také hradečtí celníci prap. Rudolf Zahradník a prap. Jiří Bartl.  

 

     Ve dnech 3. až 6. června se v rekreačním zařízení vězeňské služby v Tužíně sešli společně s dalšími příslušníky bezpečnostních sborů; s policisty, kteří výcvikovou akci zorganizovali, a dále s kynology vězeňské služby, vojenské policie a Policie Polské republiky.

 

     V jejím rámci byla porovnávána připravenost a výkonnost psovodů a jejich čtyřnohých svěřenců při vyhledávání omamných a psychotropních látek a výbušnin ukrytých s klamnými pachovými látkami. Jednotlivé disciplíny byly směrovány do praxe, v situacích zaměřených na kontroly nákladních a osobních automobilů, na pátrání v konkrétních prostorech lesních ploch či na prohlídky zavazadel a oblečení osob nebo také při určení svěřeného prostoru za bezpečný k pořádání kulturních akce. Velkému zájmu se těšilo soupeření v ovladatelnosti a obratnosti, v případě hostů v souboru cviků označených jako „policejní parkur".

 

     Z Tužína si odvezl nejvyšší ocenění a trofej vítěze ve vyhledávání omamných a psychotropních látek Rudolf Zahradník a jeho Arnošt, Jiří Bartl a Bonny obsadili 5. místo.

 

HK_kynologická soutěž1.JPG 

 

 

 

mjr. Ing. Tomáš Vik
CÚ pro Královéhradecký kraj

 


Stránka byla publikována dne: 06.06.2019

Skočit na začátek stránky