CZ EN Translate
Menu

ARMY FAMILY DAY

​     V sobotu, 11. 6., sluníčko přilákalo stovky návštěvníků do areálu Landek v Ostravě – Petřkovicích. Konala se zde akce ARMY FAMILY DAY, kterou pořádalo Krajské vojenské velitelství Ostrava. Celá akce začala dynamickou ukázkou z výcviku celnického služebního psa Bely. Následovaly ukázky Městské policie (psi, koně), navázali studenti Vojenské střední školy v Moravské Třebové a předvedli své schopnosti při bojovém umění MUSADO, lezecké skupiny hasičského záchranného sboru a velký aplaus si zasloužila i Vojenská hudba Olomouc.

     V poledne všechny přítomné přivítal ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Medek a pár slov pronesl i primátor města Ostravy Tomáš Macura.

     Na místě samotném si každý mohl prohlédnou vojenskou techniku (tank, obrněná vozidla), speciální techniku HZS Hlučín, i zásahová vozidla policie. Celní správa nabídla ukázky exemplářů CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES) byla sjednána v roce 1973 ve Washingtonu. Jejím cílem je ochrana ohrožených druhů živočichů a rostlin před hrozbou vyhubení v přírodě z důvodu nadměrného využívání pro komerční účely), vzorky zajištěných padělků, napodobenin různých značek, celnická vozidla Škoda Karoq, VW Transporter, Škoda Octavia a technologické vozidlo VW Crafter. Dotazů bylo spousta a každý si určitě přišel na své.

 

 


Stránka byla publikována dne: 13.06.2022

Skočit na začátek stránky