CZ EN Translate
Menu

Odhalení obnoveného hrobu strážmistra Jana Čondla

Celní úřad pro Moravskoslezský kraj byl osloven Jednotou Československé obce legionářské – Ostrava I. a reagoval na možnost uspořádat sbírku na obnovu hrobu strážmistra finanční stráže Jana Čondla v Dolní Lutyni.

Jan Čondl byl legionářem, který sloužil na oddělení finanční stráže v Dětmarovicích a byl dne 9. prosince 1921 při výkonu služby na Československo-Polské hranici úkladně zastřelen pašerákem.

Ve středu 30. 9. 2020 předal ředitel Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj plk. Kamil Kaluža a předseda Moravskoslezského klubu celníků Petr Vlček, který se také nemalou měrou na sbírce podílel, do rukou zástupců Jednoty Československé obce legionářské šek v hodnotě 20.663 korun.

Ve středu 9. 12. 2020 na hřbitově při Kostele svatého Jana Křtitele v Dolní Lutyni, proběhl slavnostní akt (v den 99. výročí smrti) – odhalení obnoveného hrobu italského legionáře a strážmistra finanční stráže Jana Čondla.

Slavnostního aktu odhalení obnoveného hrobu se zúčastnili zástupci Jednoty Československé obce legionářské, Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj a Moravskoslezského klubu celníků a obce Dolní Lutyně. Vrchní představitelé spolků i celního úřadu pronesli proslovy a položili věnce na hrob Jana Čondla.
Stránka byla publikována dne: 12.12.2020

Skočit na začátek stránky