CZ EN Translate
Menu

Ostravští celníci zachraňovali lidský život

​     V uplynulém týdnu prováděla hlídka oddělení výkonového zpoplatnění běžnou pravidelnou kontrolní činnost. Ostravští celníci si ke kontrole vybrali dálnici D1 ve směru na Brno. Po několika kilometrech, v protisměru, spatřili dopravní nehodu.

     Celníci ani chvíli neváhali, na nejbližším sjezdu otočili vozidlo a spěchali k místu nehody. Ihned po příjezdu toto místo zajistili. Zaregistrovali jednu zraněnou osobu. Jednalo se o cizince z Polska. Zraněného přenesli na bezpečné místo za svodidla a započali s první pomocí. Muž si stěžoval na bolest na hrudníku a byl evidentně v šoku. Nehoda byla nahlášena na linku 112. Až do příjezdu rychlé záchranné služby celníci monitorovali základní životní funkce zraněného a poskytovali mu první pomoc. Do deseti minut se na místo nehody dostavil vrtulník letecké záchranné služby. Jelikož nebylo možno v blízkosti nehody bezpečně přistát, hlídka zajistila prostor pro vrtulník tak, že zastavila provoz na dálnici.

     Lékaři si převzali zraněného a ostravští celníci čekali na příjezd Policie České republiky. Předali jim místo nehody včetně nahlášení celé situace.

     Celníci poté celý případ ohlásili Operačnímu středisku Generálního ředitelství cel a po dohodě s policií místo nehody opustili. Pokračovali dále v jejich kontrolní činnosti.

     Ostravští celníci na místě poskytli součinnost Letecké záchranné službě Moravskoslezského kraje, krajskému Hasičskému záchrannému sboru a Policii České republiky.

     Nejedná se o ojedinělou součinnost při dopravních nehodách, což je odrazem trvalé přítomnosti na silničních komunikacích při plnění svých kompetencí.

 


Stránka byla publikována dne: 03.11.2020

Skočit na začátek stránky