Celní správa České republiky
Celní úřad pro Pardubický kraj
Palackého 2659
530 02    Pardubice
V Pardubicích 28. 11. 2014

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Pardubický kraj

Dva měsíce mladík unikal spravedlnosti, nakonec ho chytili celníci

Kontroly pardubických celníků přispěly k dopadení muže, který se vyhýbal výkonu trestu a cizince obviněného z vloupání a krádeže.

Hlídka si vytipovala v minulých dnech ke kontrole na silnici v České Třebové osobní vozidlo, ve kterém cestovaly dvě osoby. Na pokyn k zastavení 23letý řidič reagoval tak, že prudce zabrzdil a dal se na útěk. Člen hlídky se ihned rozběhl za ním. Snažil se jej zastavit zákonnými výzvami, muž je však neuposlechl. Po několikaminutovém pronásledování jej nakonec dostihl. Nasadil mu pouta, neboť při zadržení kladl odpor. Mladík u sebe neměl žádné doklady. Celníci ve spolupráci s policií zjišťovali jeho totožnost a přišli na to, že po něm Policie ČR pátrá už dva měsíce, neboť nenastoupil výkon trestu v příslušné věznici. Celníci také našli v zastaveném vozidle téměř 37 gramů marihuany, k nimž se přihlásil jako vlastník stejně starý spolujezdec. Po zadokumentování případu si oba delikventy převzali přivolaní policisté k dalšímu šetření. 

Podobně skončila i kontrola nelegální zaměstnanosti zahraničních pracovníků na stavbě nedaleko Pardubic. Hlídka tam narazila na dělníka z Ukrajiny, který neměl potřebné pracovní povolení a prokazoval se pouze cestovním pasem. Ten napověděl, že by jeho pobyt v ČR mohl být také nelegální, neboť jeho vízum bylo týden propadlé. Celníci proto přivolali pracovníky cizinecké policie, kteří si jej převzali a věc prověřili. Po několika dnech se ukázalo, že je v hledáčku policie pro obvinění z trestných činů vloupání a krádeže.  

Pardubičtí celníci narazili na osoby s poskvrněnou minulostí několikrát. Však osobu, na kterou bylo vyhlášeno celostátní pátrání a která nenastoupila výkon trestu, zadrželi vůbec poprvé.  Například letos v březnu chytili trestně stíhanou ženu, na niž byl vydán mezinárodní zatykač a která pašovala téměř šest tisíc tablet léků, jež se zneužívají k výrobě pervitinu.   


 
por. Ing. Václav Kánský
Tiskový mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj 
tel: +420 466 797 313
mobil: +420 602 370 384
e-mail: v.kansky@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: