Celní správa České republiky
Celní úřad pro Pardubický kraj
Palackého 2659
530 02    Pardubice
V Pardubicích 17. 12. 2018

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Pardubický kraj

Čtyřnozí specialisté našli drogy

Před několika dny hlídka celníků prověřovala mezinárodní vlakový spoj, zda neslouží k převozu zakázaného zboží, nezdaněných cigaret nebo alkoholu. Akce se také zúčastnil služební pes Nio vycvičený na vyhledávání drog, a byl úspěšný. V jednom z vagonů označil černou cestovní tašku. Celníci proto vyzvali jejího majitele, aby jim ukázal, co je uvnitř. Přišli na to, že v jedné z kapes byla ukryta plastová dóza se sušeným rostlinným materiálem, kterého navážili 86 gramů.  Muž z Příbramska nakonec přiznal, že jde o marihuanu, kterou koupil v Praze pro svou osobní spotřebu.

Týž den celní hlídka prověřovala také bar v Pardubicích, a to za asistence služebního psa na ochranu osob a drogového ovčáka Nera. V kontrolovaných prostorách jej zajímala pověšená zimní bunda. Celníci z ní vyndali plastový tubus s více než deseti gramy marihuany, k níž se hlásil majitel provozovny.

Celníci předali případy Policii ČR. Za držení většího množství konopí hrozí pachatelům až dva roky za mřížemi.

Pardubický celní úřad disponuje od 1. ledna letošního roku referátem kynologie s celorepublikovou působností. Ve svých řadách má psy na vyhledávání alkoholu, drog, tabáku, zbraní, střeliva a také takzvané všestranné, kteří jsou určeni na obranu zaměstnanců při služebních zákrocích. Někteří psi jsou vycvičeni na dvě zájmové komodity najednou.


Seznam obrázků


 
por. Ing. Václav Kánský
Tiskový mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj
tel: +420 466 797 313
mobil: +420 602 370 384
e-mail: v.kansky@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: