TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Ústecký kraj

Celníci změřili své síly v bězích

O víkendu si v Maxičkách na Děčínsku dali dostaveníčko celníci z různých koutů, aby zde změřili své síly ve sportovním klání. Celní úřad pro Ústecký kraj ve spolupráci s Klubem celníků pořádal již 29. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které je již dvanáctým rokem zapsáno v kalendáři Evropské celní sportovní asociace (ECSA). Věhlas této sportovní akce je již tak velký, že do Maxiček dorazilo 30 zahraničních běžců z 11 zemí EU.

Na start celnické míle se postavilo 54 běžců. Zvítězil jednačtyřicetiletý Rakušan Martin Pogelschek v čase 05:05. Druhý se ztrátou deseti sekund doběhl Jaroslav Opavský (30) reprezentující českou celní správu, kterému na záda dýchal Stephen Shanks (33) z Anglie. V ženské kategorii si na stejné trati nejlépe vedla Ilsa Urbane z Lotyšska, pronásledovaná dvojicí Donatellou Cancellu z Itálie a Markétou Zemanovou.

Do hlavního závodu, symbolicky nazvaného "Krušnohorská desítka," se přihlásilo 45 běžců z toho osm žen. S náročným lesním terénem v okolí hotelu Maxičky se nejlépe dokázal vypořádat Martin Pogelschek z Rakouska, který zdolal desetikilometrovou trať v čase 35:53. Se ztrátou dvou minut a šesti sekund doběhl do cíle jako druhý Manuel Herren (34) z Lucemburska, bronzový skončil britský celník Stephen Shanks (35) s časem 38:36. Loňský vítěz a české želízko v ohni Petr Vymazal (38), hájící barvy české celní správy, doběhl v silné zahraniční konkurenci čtvrtý. V ženách kralovala Ilsa Urbane z Lotyšska, která zvládla náročnou 10 km trať za 49:31.