CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Ústecký kraj
Hoření 3540/7A
400 11 Ústí nad Labem 11

V Ústí nad Labem 20.03.2014


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Ústecký kraj

Neobvyklé úkryty odhalené ve večerce

Neobvyklé úkryty s nezdaněnými tabákovými výrobky odhalili v uplynulých dnech ústečtí celníci v jedné prodejně potravin ve Šluknovském výběžku.

Při odhalování skrýší ve večerce celníkům vydatně pomáhal, služební pes Max. Nejprve označil prodejní regál s vystaveným zbožím. Za cukrovinkami celníci nalezli několik krabiček cigaret, které postrádaly tabákové nálepky platné na území ČR.  Dalších 25 kartonů s nezdaněnými cigaretami odhalili za falešnou stěnou zamaskovanou prodejním stojanem a v zásuvce pod pokladnou ještě dvě krabičky cigaret a 100 kusů volně ložených kusovek.

Krabice s mlékem a džusy, vystavené v horních patrech prodejního regálu a přelepené lepicí páskou vypadaly podezřele. V neobvyklé skrýši byly místo deklarovaných tekutin úhledně vyskládané krabičky opět s nezdaněnými cigaretami.

Nakonec služební pes Max označil v příručním skladu místo na koberci. Kontroloři pod kobercem odhalili dřevěný poklop, pod kterým se jim naskytl pohled do sklepního prostoru o velikosti 2x3x2 metry. V úkrytu celníci objevili značné množství nezdaněných cigaret různých značek a tabákových směsí určených ke kouření.

Celníci ve večerce zajistili v celkovém součtu 65 300 kusů cigaret a bezmála 22 kg tabákových směsí bez platných tabákových nálepek. Stát by jejich případným prodejem přišel na daních o téměř 200 tisíc korun. 

Z porušování předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží je zatím podezřelá jedna osoba. V šetření případu se nadále pokračuje.


por. Jiří Nejedlý, DiS.
Tiskový mluvčí CÚ pro Ústecký kraj
tel: +420 475 667 369
mobil: +420 731 421 645
fax: +420 475 667 310
e-mail: nejedly@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky