CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Ústecký kraj
Hoření 3540/7A
400 11 Ústí nad Labem 11

V Ústí nad Labem 07.07.2021


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Ústecký kraj

Celníci opět převažovali vozidla

Během pátečního odpoledne odhalili ústečtí celníci při kontrolním vážení tři přetížená vozidla.

Na konci pracovního týdne zaměřila mobilní hlídka celníků svou pozornost na kontrolu hmotnostních limitů u nákladních a dodávkových vozidel. Celníci naváděli vytipovaná vozidla jedoucí po dálnici D8 na stanoviště nízko-rychlostního vážení nedaleko Lovosic.

Odhalená přetížená vozidla patřila tuzemským dopravcům. Největší překročení celkové hmotnosti vozidla naměřila hlídka celníků u vozidla zn. Renault Master, převážejícího drogistické výrobky, a to o 1 841kilogramů (tj. 52 %). Zároveň bylo zaznamenáno přetížení zadní nápravy o 91 %, tedy o 1 918 kilogramů.

Řidičům byla za překročení přípustných hodnot stanovených zákonem uložena na místě pokuta v úhrnné výši 12 tisíc korun. Dopravce čeká správní řízení, které už povede odbor dopravy. 

Jelikož byla převažovaná vozidla přetížena v průměru o 38 %, budou celníci kontrolní vážení opakovat.

Kontrolní vážení provádí celní správa v rámci výkonu státního odborného dozoru v silniční dopravě. Kontrola hmotností silničních motorových vozidel je prováděna za účelem ochrany pozemních komunikací před nadměrným opotřebováním a destrukcemi. Tento dozor má rovněž významný podíl na bezpečnosti silničního provozu, jelikož přetížená vozidla jsou potenciálním nebezpečím pro další účastníky silničního provozu.


por. Jiří Nejedlý, DiS.
Tiskový mluvčí CÚ pro Ústecký kraj
tel: +420 475 667 369
mobil: +420 731 421 645
e-mail: nejedly@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky