CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Ústecký kraj
Hoření 3540/7A
400 11 Ústí nad Labem 11

V Ústí nad Labem 01.02.2023


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Ústecký kraj

Celníci v boji proti padělkům nepolevují

Široký sortiment padělků zajistili od začátku letošního roku ústečtí celníci v kamenných provozovnách ve svém regionu.

Kontrolní hlídky celníků provedly během ledna na severu Čech několik kontrol zaměřených na prodej a skladování zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, a na ochranu spotřebitele. 

V koších, regálech i ve skladech vytipovaných kamenných provozoven celníci nalezli 1 128 kusů převážně hraček, stavebnic a sběratelských kartiček, ale i parfémů, oděvních doplňků či příslušenství k mobilním telefonům, a také 342 párů obuvi, jež vykazovaly znaky padělků. 

Zajištěné zboží se honosilo logy známých renomovaných výrobců, jako například Lego, Fortnite, Paw Patrol, Pokémon, Hugo Boss, Coco Chanel, Apple, Vans, Crocs a další. Jeho hodnota vyjádřená v cenách originálních výrobků činila bezmála jeden milion sto tisíc korun.

Příslušníci Dohledu nad subjekty rovněž v kontrolovaných provozovnách odhalili 11 pracujících cizinců, kteří obsluhovali zákazníky, a u nichž zaměstnavatel nebyl schopen doložit oznamovací povinnost vůči úřadu práce. 

I když obchodníkům hrozí propadnutí zboží i peněžité tresty, opakovaně plagiáty nabízejí. Celníci tak budou v kontrolách pokračovat. Nedostatky zjištěné v oblasti zaměstnávání cizinců postoupí oblastnímu inspektorátu bezpečnosti práce k dalšímu šetření.


por. Jiří Nejedlý, DiS.
Tiskový mluvčí CÚ pro Ústecký kraj
tel: +420 475 667 369
mobil: +420 731 421 645
e-mail: nejedly@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky