CZ EN Translate
Menu

Celníci se představili na Dni Salvatora

Den Salvatora je pomyslnou tečkou za udílením Ceny Salvatora, která oceňuje hrdinské činy nejen příslušníků Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje, ale také občanů a dětí. Projekt organizovaný studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pod záštitou hejtmana Zlínského kraje tak i letos představil především dětem práci policie, hasičského sboru nebo týmu zdravotníků a celníků.

V pátek 25. dubna se proto všechny složky IZS sešly v Otrokovicích v areálu štěrkoviště, aby hlavně těm nejmenším předvedly, v čem spočívá jejich práce.

K vidění byly ukázky práce jízdní policie, výcvik služebních psů, zásah na vodě nebo společný simulovaný zásah u autonehody. U stánku Celní správy se návštěvníci mohli seznámit s rozmanitou prací celníků, prohlédli si zabavené předměty podléhající úmluvě CITES, kde především kůže z vlka a výrobky z krokodýlí nebo hadí kůže vzbudily velký zájem. V mýtném vozidle byla zase přiblížena problematika zpoplatnění komunikací. V rámci ukázky byl představen služební pes Tory, který ve vozidlech úspěšně vyhledal ukryté drogy a zbraň. Svou šikovností si právem zasloužil odměnu i obdiv obecenstva. Zpestřením bylo společné vyplňování kvízů, díky kterým si děti prohloubily znalosti zeměpisu. Za své výkony si odnášely drobné upomínkové předměty s celní tématikou, ale také sladkosti.Stránka byla publikována dne: 29.04.2014

Skočit na začátek stránky