CZ EN Translate
Menu

"Týden mobility" v Luhačovicích

V rámci prezentační akce konané pod záštitou celostátní akce zvané „Týden mobility a evropský den bez aut“, která se uskutečnila 20. září v centru Luhačovic, se veřejnosti představil také Celní úřad pro Zlínský kraj.
Nejen celníci, ale také policisté, záchranáři a hasiči předvedli svou techniku a vybavení využívané při jejich každodenní práci. Dynamické a statické ukázky přilákaly stovky návštěvníků.

Obyvatelé města, děti z mateřských a základních škol i lázeňští hosté měli možnost se seznámit s činností příslušníků Celní správy. K vidění byla ukázka kontrolního vážení vozidel, do které pracovníci skupiny mobilního dohledu aktivně zapojili i samotné diváky. V mýtném vozidle byla přiblížena problematika zpoplatnění komunikací a u prezentačního stánku si návštěvníci mohli vyzkoušet odběr vzorků. Zde také získali odpovědi na své dotazy týkající se konkrétních situací.

Velký úspěch sklidil test znalostí, ale také skládání puzzle, ve kterém především děti využily své znalosti z hodiny zeměpisu. Za své výkony si odnášely sladkosti a propagační materiály. Nadšení, které jim zářilo z očí, bylo odměnou pro všechny.Stránka byla publikována dne: 25.09.2013

Skočit na začátek stránky