CZ EN Translate
Menu

Rozšíření kontrol vstupních povolení pro zahraniční dopravce i v rámci zjednodušených postupů

​S účinností od 1. 3. 2018 Celní správa ČR nově kontroluje platnost vstupních povolení pro zahraniční dopravce i u silničních přeprav zahajovaných v rámci zjednodušených postupů.

S ohledem na skutečnost, že téměř 90 % zahájených přeprav zboží je prováděno v rámci zjednodušeného postupu schválený odesílatel a schválený vývozce, byli držitelé uvedených povolení požádáni o  spolupráci při provádění kontrol vstupních povolení u zahraničních dopravců, a to formou poskytnutí čísla vstupního povolení při podání tranzitního nebo vývozního celního prohlášení do předložených dokladů (pro účely těchto povolení byl zřízen nový kód 1041).

Celní správa ČR bude tyto informace využívat pro účely zaměření kontrol na zahraniční dopravce porušující platnou legislativu. Celní správa ČR ubezpečuje, že v žádném případě nebude blokovat nebo přerušovat či zastavovat použití daného zjednodušeného postupu. Poskytnuté informace od zahraničních přepravců nebudou mít vliv na provádění zjednodušeného postupu a budou použity výhradně pro účely přijetí dalších opatření vůči nekalým dopravcům.

Bližší informace k této problematice naleznete zde.


Stránka byla publikována dne: 28.02.2018

Skočit na začátek stránky