CZ EN Translate
Menu
 • Úvod
  • Clo
   • Původ zboží
    • Aktuality
     • Změna Protokolů č. 3 o definici pojmu „původní produkty“ a o metodách správní spolupráce v rámci Dohody EU - Palestina - Západní břeh Jordánu a pásmo Gazy od 1. 3. 2016

Změna Protokolů č. 3 o definici pojmu „původní produkty“ a o metodách správní spolupráce v rámci Dohody EU - Palestina - Západní břeh Jordánu a pásmo Gazy od 1. 3. 2016

        Na základě Rozhodnutí Smíšeného výboru EU-OOP č. 1/2016 publikovaného 30. 7. 2016 v Úředním věstníku EU č. L 205/2016 dochází od 1. března 2016 ke změně Protokolu č. 3 o definici pojmu „původní produkty" a o metodách správní spolupráce v rámci Evropsko-středomořské prozatímní dohody o přidružení týkající se obchodu a spolupráce mezi Evropským společenstvím na jedné straně a Organizací pro osvobození Palestiny (OOP) ve prospěch palestinské samosprávy na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy na straně druhé (dále jen „Protokol").

        Tento Protokol je nahrazen novým Protokolem, který stanovuje, že pro účely provádění Dohody mezi EU a Palestinou se použijí Dodatek I a příslušná ustanovení Dodatku II Regionální úmluvy o celoevropsko-středomořských preferenčních pravidlech původu (dále jen „Úmluvy") publikované v Úředním věstníku EU č. L 54/2013.

        Dodatek I Definice pojmu „původní produkty" a metody správní spolupráce a Dodatek II Zvláštní ustanovení odchylující se od dodatku I Úmluvy jsou publikovány na internetových stránkách původu zboží celní správy. Uvedené Rozhodnutí se použije od 1. března 2016.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stránka byla publikována dne: 09.08.2016

Skočit na začátek stránky