CZ EN Translate
Menu

Zásilky ze 3. zemí obsahující léčivé přípravky

Doslovný přepis informace od Státního ústavu pro kontrolu léčiv zaslané dne 14.2.2013.

"Na základě četných dotazů občanů týkajících se zasílání poštovních zásilek s léčivými přípravky ze 3. zemí do České republiky přikládáme aktualizovaný seznam léčivých látek obsažených v léčivých přípravcích, které jsou dle dosavadních zjištění Ústavu nejčastěji předmětem neobchodního dovozu prostřednictvím poštovních zásilek ze 3. zemí do České republiky.
Jedná se o látky, o nichž je známo, že mají významný farmakologický nebo metabolický účinek a lze je použít u lidí za účelem ovlivnění fyziologických funkcí (viz např. MICROMEDEX® 2.0. Copyright © 1974-2009 Thomson Reuters). Přípravky obsahující tyto látky Ústav považuje za léčivé přípravky ve smyslu definice léčivého přípravku uvedené v ustanovení § 2 odst. 1 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů."

Originál textu včetně přílohy naleznete v sekci Další kompetence - Dovoz a vývoz zboží podléhající zákazům a omezení - Léky, léčiva pod názvem "Léčivé látky obsažené v léčivých přípravcích, které nejčastěji bývají předmětem neobchodního dovozu z 3. zemí a jejichž dovoz je zakázán (aktualizace k 14.2.2013)".

Stránka byla publikována dne: 20.02.2013

Skočit na začátek stránky