CZ EN Translate
Menu
  • Úvod
    • Tiskové zprávy
      • 2017
        • Společná tisková zpráva Generálního ředitelství cel a Ministerstva financí Při noční razii celní správy v 19 provozovnách bylo zajištěno 84 automatů
Celní správa České republiky
Generální ředitelství cel
Oddělení Vztahů k veřejnosti
Budějovická 7
Praha 4

V Praze 27.01.2017


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Generální ředitelství cel

Společná tisková zpráva Generálního ředitelství cel a Ministerstva financí Při noční razii celní správy v 19 provozovnách bylo zajištěno 84 automatů

​V noci z 26. na 27. ledna 2017 proběhla ve čtyřech krajích České republiky kontrolní akce celní správy zaměřená na nelegální provozování hazardních her s krycím názvem „MAT“.  V rámci akce, které se zúčastnilo 80 celníků za operativní asistence odborných konzultantů z Finanční správy, bylo v deseti provozovnách zjištěno provozování nelegálního hazardu a v jedné provozně bylo zjištěno podezření z porušení zákona. Kontrolní akce probíhala v Plzeňském, Jihomoravském, Moravskoslezském kraji a v hlavním městě Praze.

„Od 1. ledna 2017 získala možnost postihovat nelegální provozování hazardu díky nové legislativě i celní správa, což se okamžitě projevuje v jeho potírání. Celníci postupují v boji s doupaty nelegálů velmi aktivně“, uvedl ministr financí Andrej Babiš s tím, že věří, že díky vysokému nasazení Celní správy provozovatelé ilegálního hazardu rychle pochopí, že zlaté časy tohoto byznysu skončily a sami svou činnost ukončí.

V opačném případě se vystavují nejen riziku trestních sankcí, ale také nekompromisnímu zabavení majetku, včetně finančních prostředků. „Během akce celní správa zajistila 84 hracích přístrojů a finanční hotovost ve výši 270.000,- Kč“, upřesnil generální ředitel celní správy Milan Poulíček. Nejvíce přístrojů (45) bylo zajištěno v Praze, dále 21 v Plzni a 18 v Brně.

„Zločinci, kteří postavili svou živnost na porušování zákonů o hazardu si musí uvědomit, že doba, kdy si stát neuměl v této oblasti hazardu zjednat pořádek, definitivně skončila. Nelegálním provozovatelům hrozí sankce až do výše 50 milionů korun“, dodala náměstkyně pro daně a cla Alena Schillerová.

 

mjr. Ing. Martina Kaňková

tisková mluvčí Generálního ředitelství cel

 

Ing. Michal Žurovec

Vedoucí oddělení Vnější vztahy a komunikace

27. ledna 2017


mjr. Ing. Martina Kaňková
Tisková mluvčí GŘC
tel: +420 261 331 931
mobil: +420 724 431 127
fax: +420 261 332 100
e-mail: media@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky