CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro hlavní město Prahu
Washingtonova 7
113 54 Praha 1

V Praze 22.05.2017


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro hlavní město Prahu

Pražští celníci hlásí o další dvě nelegální herny v metropoli méně

Ve čtvrtek 18. května zlikvidovali pražští celníci v Praze 10 - Malešicích další dvě nelegální herny.

Celníci si tentokrát ke své kontrole vytipovali v Počernické ulici dva bary, jež byly od sebe vzdáleny jen několik desítek metrů.

V prvním baru zajistili celkem osm výherních hracích automatů, téměř 70 tisíc Kč v hotovosti, klíče a dokumentaci k hracím zařízením.

Ve druhé provozovně zajistili devět výherních hracích automatů, klíče, čipové karty, dokumentaci a necelé čtyři tisíce Kč v hotovosti. 

V obou případech měli provozovatelé barů snahu obcházet zákon o hazardních hrách tím, že hráčům vydávali členské legitimace, jako členům hráčského klubu. Velice často se celníci setkávají s fintou, že několik automatů je provozováno legálně a další jsou skryty třeba za plentou, jak tomu bylo právě v jednom z těchto případů nebo dokonce jsou nelegální automaty za tzv. "tajnými dveřmi" kam má vstup povolen pouze prověřený zákazník.

O tom, že pražští celníci v boji proti nelegálnímu hazardu slaví úspěch, svědčí fakt, že od počátku roku 2017 již zlikvidovali na území hlavního města 19 heren, zajistili 196 automatů, pět rulet, devět stolů pro živé hry a téměř 1,7 miliónu Kč v hotovosti.

Podobné razie budou v metropoli probíhat i nadále.

 


nprap. Ivana Kurková
Tisková mluvčí CÚ pro hlavní město Prahu
tel: +420 261 334 264
mobil: +420 724 603 610
fax: +420 261 334 303
e-mail: i.kurkova@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky