CZ EN Translate
Menu

Intrastat

​​Generální ředitelství cel (dále jen GŘC) ve spolupráci s Českým statistickým úřadem ( dále jen ČSÚ) Vám na této internetové stránce předkládá aktuální informace o systému statistiky obchodu se zbožím mezi Českou republikou a ostatními členskými státy Evropské unie - Intrastatu-CZ. 
Informace týkající se sběru dat pro Intrastat (registrace, informace o elektronickém podání, Helpdesk k aplikacím poskytovaných CS) naleznete na těchto stránkách. Současně zde najdete nejdůležitější dokumenty z oblasti metodiky nebo odkazy na ně.
Podrobné informace z oblasti metodiky (právní předpisy, informace ke způsobu vyplňování výkazů Intrastatu, ke statistickému znaku kapalných paliv,  naleznete na stránkách ČSÚ a případné dotazy z této oblasti Vám zodpoví jejich pověření pracovníci.

V případě technických otázek týkajících se elektronického sběru dat (aplikace InstatDesk, InstatOnline) se obracejte na HELPDESK Intrastat telefonicky nebo e-mailem.
V pracovní dny v době od 7:00 do 15:30 na tel. 261 331 997
Mimo pracovní dobu na tel. 725 101 542
E-mail   intrastat@cs.mfcr.cz
Pokud máte jakékoliv připomínky, návrhy nebo stížnosti týkající se oblasti Intrastatu, kontaktujte prostřednictvím e-mailu: j.novotny@cs.mfcr.cz (Mgr. Jaroslav Novotný)

Důležitá upozornění:
Co nového v Intrastatu v roce 2023?
Aktuální verze InstatDesk​​ 2.4.0  (po instalaci aktualizujte číselníky v hlavním menu Pomůcky->Synchronizace číselníků->Online ze serveru​)
V aplikaci je zavedena validace na ID partnera (DIČ příjemce při vývozu), správný formát ID najdete v tabulce dokumentu Co nového v Intrastatu v roce 2023?
Platnost aplikace InstatDesk ve verzi  2.3.3 bude ukončena 1.5.2023

Dokumenty z oblasti metodiky publikované ČSÚ
Skočit na začátek stránky