CZ EN Translate
Menu

Intrastat

​​Generální ředitelství cel (dále jen GŘC) ve spolupráci s Českým statistickým úřadem ( dále jen ČSÚ) Vám na této internetové stránce předkládá aktuální informace o systému statistiky obchodu se zbožím mezi Českou republikou a ostatními členskými státy Evropské unie - Intrastatu-CZ. 
Informace týkající se sběru dat pro Intrastat (registrace, informace o elektronickém podání, Helpdesk k aplikacím poskytovaných CS) naleznete na těchto stránkách. Současně zde najdete nejdůležitější dokumenty z oblasti metodiky nebo odkazy na ně.
Podrobné informace z oblasti metodiky (právní předpisy, informace ke způsobu vyplňování výkazů Intrastatu, ke statistickému znaku kapalných paliv,  naleznete na stránkách ČSÚ a případné dotazy z této oblasti Vám zodpoví jejich pověření pracovníci.

V případě technických otázek týkajících se elektronického sběru dat (aplikace InstatDesk, InstatOnline) se obracejte na HELPDESK Intrastat telefonicky nebo e-mailem.
V pracovní dny v době od 7:00 do 15:30 na tel. 261 331 997
Mimo pracovní dobu na tel. 725 101 542
E-mail   intrastat@cs.mfcr.cz
Pokud máte jakékoliv připomínky, návrhy nebo stížnosti týkající se oblasti Intrastatu, kontaktujte prostřednictvím e-mailu: j.novotny@cs.mfcr.cz (Mgr. Jaroslav Novotný)

Důležitá upozornění:
Aktuální verze InstatDesk​​ 2.3.3  (po instalaci aktualizujte číselníky v hlavním menu Pomůcky->Synchronizace číselníků->Online ze serveru​)

Od 30.5.2022 byla vypnuta podpora starších protokolů TLS 1.0 a 1.1.
U aplikace InstatDesk je třeba zapnout „Používat bezpečnostní protokol 1.2“
Nastavení v aplikaci provedete v menu Pomůcky/Vlastnosti/Připojení viz obr. 

Dokumenty z oblasti metodiky publikované ČSÚ
Skočit na začátek stránky