CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro hlavní město Prahu
Washingtonova 7
113 54 Praha 1

V Praze 05.04.2017


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro hlavní město Prahu

Velká kontrola EET v SAPĚ: většina provozovatelů se připravila

 

SPOLEČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA

Finanční a Celní správy ČR

 

Velká kontrola EET v SAPĚ: většina provozovatelů se připravila

 

V průběhu minulého týdne proběhla ve vietnamské tržnici SAPA rozsáhlá kontrolní akce „TOPAS", v souvislosti s dodržováním povinností prodejců, které pro ně vyplývají ze zákona o evidenci tržeb. Výsledky kontrol ukazují, že se zde většina provozovatelů na evidenci tržeb připravila.

 

Finanční správa ve spolupráci s Celním úřadem pro hlavní město Prahu provedla v průběhu šesti dní celkem 281 kontrol, při nichž bylo zaznamenáno 24 zjištění, která budou předána k řešení do správního řízení. Těmto podnikatelům hrozí pokuta až 500 tisíc korun. „Nejčastějším pochybením bylo nevystavení účtenky, nezasílání údajů o tržbách na servery finanční správy a nevyvěšení informačního oznámení. Většina kontrolovaných subjektů však byla na evidenci tržeb připravena," hodnotil kontrolní akci ředitel Sekce metodiky a výkonu daní Generálního finančního ředitelství Jiří Fojtík.

Vedle kontrol dodržování zákona o evidenci tržeb zde Finanční a Celní správa také prověřovaly, zda podnikatelé nedluží na daních nebo pokutách. V rámci exekučních řízení byla od dlužníků vybrána hotovost ve výši 640 tis. korun a rovněž byl zajištěn osobní automobil v hodnotě 350 tisíc korun. Celníkům se zároveň podařilo zajistit 4 500 kusů padělků (dámské kabelky, cestovní tašky, peněženky, kryty na mobilní telefony a přívěsky na klíče), jež byly neoprávněně označeny logy renomovaných světových výrobců. V případě, že by se trhovcům podařilo tyto falzifikáty prodat, škoda majitelům ochranných známek by byla téměř 43 milionů korun. Dále při kontrole skladových prostor celníci objevili chlazené vepřové a kachní maso (cca 100 kg) bez patřičných dokladů, které bylo vzhledem k nevyhovujícím skladovacím a přepravním podmínkám předáno Státní veterinární správě Praha.

Na kontrolní akci se rovněž podíleli pracovníci z Celního úřadu pro Středočeský kraj.

 

V Praze dne 5. dubna 2017

Ing. Petra Petlachová

Ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí                                

Generální finanční ředitelství

Telefon: 602 674 903

 

nprap. Ivana Kurková

Tisková mluvčí

Celní úřad pro hlavní město Prahu

Telefon: 724 603 610

 

 


nprap. Ivana Kurková
Tisková mluvčí CÚ pro hlavní město Prahu
tel: +420 261 334 264
mobil: +420 724 603 610
fax: +420 261 334 303
e-mail: i.kurkova@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky