CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro hlavní město Prahu
Washingtonova 7
113 54 Praha 1

V Praze 28.06.2018


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro hlavní město Prahu

Praha má o další nelegální hernu méně

Pražští celníci vyhlásili boj nelegálnímu hazardu a nepoctivým provozovatelům tak dali najevo, že zákon obcházet v žádném případě nelze. Při své poslední kontrolní akci, která proběhla v úterý 26. června zajistili 12 kusů kvízomatů, které byly provozovány v herně v Praze 14 bez řádného povolení ministerstva financí a finanční hotovost ve výši 24.500,- korun. Celní správa převzala dozorovou činnost nad nelegálním hazardem od 1. ledna loňského roku. Od té doby pražští celníci eliminovali na území hlavního města činnost více než 60 nelegálních heren, zajistili více než 460 kusů automatů včetně kvízomatů a slevostrojů, 10 rulet a 11 stolů pro živé hry a finanční hotovost více než tři miliony korun. Z každé nelegální herny je rovněž odvezeno veškeré další zařízení a věci, které k provozování nelegální hry slouží, jsou to např. klíče, hrací žetony, čipové karty, a nejrůznější dokumenty.

Téměř při každé kontrole bývá činnost celníků ze strany provozovatelů ztěžována. Odmítají vydat klíče k zajištěným automatům a tváří se, že se o žádnou nelegální hru vůbec nejedná. Není ani výjimkou, kdy jsou automaty provozovány skrytě, jsou umístěny buď za fiktivní stěnou, za plentou nebo třeba za zrcadlem. Rovněž se celníci setkali s tím, že stroje byly vyskládány v malém, stísněném prostoru, odkud nešly vynést, v takovýchto případech přichází na řadu bourání zdí a rozšiřování vstupu.

Za umožňování nelegální hry hrozí provozovatelům pokuta až do výše 50 milionů korun. Důkladné kontroly celníků budou probíhat na území Prahy nadále.


nprap. Ivana Kurková
Tisková mluvčí CÚ pro hlavní město Prahu
tel: +420 261 334 264
mobil: +420 724 603 610
fax: +420 261 334 303
e-mail: i.kurkova@cs.mfcr.cz