Celní správa České republiky
Celní úřad pro hlavní město Prahu
Washingtonova 7
113 54 Praha 1
V Praze 30. 7. 2020

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro hlavní město Prahu

Nelegální přeprava motorové nafty

Ve spolupráci Policie ČR a celníků se podařilo ve středu 29. července odhalit nelegální přepravu motorové nafty. Policisté kontaktovali mobilní hlídku pražských celníků, s tím, že policisté zastavili dodávkové vozidlo IVECO, v jehož nákladovém prostoru se nachází větší množství minerálních olejů. Osádku vozidla tvořily dvě osoby, dvacetičtyřletá řidička a její dvaačtyřicetiletý spolucestují. Na dotaz celníků, co převáží, oba shodně uvedli, že motorovou naftu, ke které však neměli vůbec žádné přepravní doklady. Dalším šetřením bylo zjištěno, že se jedná celkem o 500 litrů motorové nafty, která se nacházela ve dvou kovových sudech a dvou plastových nádobách.

Vzhledem k přepravovanému množství vzniklo důvodné podezření, že nafta není určena pro osobní spotřebu, což vzápětí potvrdily i kontrolované osoby. Naftu údajně koupili od jednoho známého řidiče kamionu.

Na celém případu bylo poměrně kuriozní, že řidička u sebe neměla řidičský průkaz ani žádné jiné osobní doklady a vzhledem k jejímu nestandardnímu chování u ní byly provedeny orientační testy s pozitivním výsledkem na Amfetamin a Metanfetamin. Do celého případu byl zapojen i psovod celní správy se služebním psem Ivankou, která následně odhalila v batohu řidičky tři plastové sáčky, obsahující stopové množství bílé krystalické látky, jež byla testem vyhodnocena jako Amfetamin. Kontrolovaná řidička se rovněž dále přiznala, že zhruba tři dny předem užila marihuanu a extázi. Řidička byla předána k dořešení přivolané hlídce Policie ČR. Celníci dále zjistili, že její společník je evidován jako dlužník v databázi celní správy a má dluh ve výši 30 tisíc korun. S ohledem, že na místě byl schopen uhradit pouze tři tisíce korun, byl mu zabaven jeho soukromý tablet.   

Celý případ byl předán k dalšímu šetření do správního řízení.

 


Seznam obrázků


 
nprap. Ivana Kurková
Tisková mluvčí CÚ pro hlavní město Prahu
tel: +420 261 334 264
mobil: +420 724 603 610
fax: +420 261 334 303
e-mail: i.kurkova@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: