CZ EN Translate
Menu

Den otevřených dveří Letiště České Budějovice

V sobotu 12. září se v areálu Letiště České Budějovice po třech letech znovu uskutečnil „Den otevřených dveří". Společnost Jihočeské letiště České Budějovice a.s. jeho uspořádáním oslavila desáté výročí svého založení a zároveň otevření nového heliportu letecké záchranné služby. Pro návštěvníky byl připraven opravdu zajímavý program, mimo jiné s komentovanými prohlídkami jinak uzavřených prostorů areálu a přeletem stíhacích letadel JAS 39 Gripen.

Součástí programu byly i prezentace jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Zajímavou expozici připravila i celní správa. Největší zájem návštěvníků přilákal mobilní rentgen, který je jediným zařízením svého druhu v celé republice. Velkou pozornost hostů získala i ukázka činnosti pracovníků mobilního dohledu. Ti mimo jiné předvedli, jak dokáží vážit vozidla a jak fungují mobilní váhy. Děti zase nejvíce zaujaly ukázky zajištěných exemplářů ohrožených živočichů a rostlin. Velkým potleskem návštěvníci odměnili i psovoda, který předvedl ukázku činnosti služebních psů určených k vyhledávání OPL. Pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj také návštěvníkům zodpověděli celou řadu otázek, týkajících se nejen jejich činnosti na letištích, ale i ostatní celní a daňové problematiky a rozdali řadu informačních letáků a drobných propagačních předmětů.

Celá akce probíhala za krásného počasí a v příjemné atmosféře. Dle kvalifikovaného odhadu ji navštívilo rekordních 15 tisíc účastníků. O ty se vzorně staralo více jak 350 pořadatelů a účinkujících. Upřímné díky organizátorů jsou důkazem, že také expozice celní správy byla přínosem pro celkový úspěch akce.


Stránka byla publikována dne: 23.09.2015

Skočit na začátek stránky