CZ EN Translate
Menu

Příprava na brexit

​       Ke dni publikace této informace není stále jasné, jaký výsledek budou mít jednání o ukončení členství Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Evropské unii. V každém případě je však jisté, že dopady brexitu ovlivní činnost mnoha podnikatelských subjektů. Těch se budou bezprostředně týkat i nevyhnutelné změny v oblasti celních předpisů. Z tohoto důvodu vedení Celního úřadu pro Jihočeský kraj věnuje mimořádnou pozornost tomu, aby poskytlo dotčeným firmám co nejvíce relevantních informací a spolupracovalo s nimi při zvládnutí změn v celní oblasti. Vhodnou formou pro zajištění tohoto úkolu jsou odborné semináře pořádané buď samostatně nebo ve spolupráci s dalšími subjekty, například s Jihočeskou hospodářskou komorou v Českých Budějovicích. 

      Dne 15. března zorganizovalo vedení Celního úřadu pro Jihočeský kraj ve vlastních prostorech seminář s tématem brexitu a jeho konkrétních dopadů na celní oblast. Semináře se zúčastnili zástupci jihočeských firem obchodujících s partnery ze Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. 

      Ve středu 27. března se v prostorech Jihočeské hospodářské komory v Českých Budějovicích uskutečnil odborný seminář s tématem změn celních předpisů v roce 2019. Zástupci Celního úřadu pro Jihočeský kraj účastníkům z řad podnikatelské veřejnosti prezentovali informace o aktuálních změnách v oblasti celní legislativy. Největší zájem měli účastníci o novinky týkající se brexitu, celních preferencí a původu zboží.


Stránka byla publikována dne: 01.04.2019

Skočit na začátek stránky