CZ EN Translate
Menu

Tradiční setkání jihočeských celnických seniorů

     Opět se blíží čas vánočních svátků a konec roku 2015. Stalo se již tradicí, že vedení Celního úřadu pro Jihočeský kraj pozve v této době své bývalé zaměstnance na společenské setkání.  Pro jeho účastníky je to příležitost setkat se s bývalými kolegy, zavzpomínat na léta služby a také zjistit, co je v celní správě nového.

     Středa 25. listopadu se tak stala dnem, kdy se v zasedací místnosti celního úřadu sešlo více jak půl stovky celnických seniorů. Po jejich srdečném uvítání zástupci vedení celního úřadu následovala návštěva ve firmě KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. Úvodní přednáška i vlastní prohlídka výrobních prostor byly opravdu zajímavé. Pro většinu účastníků byla možnost vidět výrobní postupy firmy silným zážitkem. Složitost technologie výroby tužek a pastelek je totiž pro leckoho nečekaná a atraktivní, navíc jsou návštěvníci zpravidla překvapeni, kolik práce je na výrobě „obyčejné" tužky.

     Po návratu na celní úřad setkání nadále probíhalo v uvolněné a příjemné atmosféře. Občerstvení bylo pestré a bohaté. V dobré společnosti se vzpomínalo na léta prožitá v celnických uniformách, a to jak na hranicích, tak i ve vnitrozemí. Zároveň se hodně diskutovalo o všech změnách, kterými v uplynulém roce celní správa prošla. Čas rychle ubíhal a setkání se tak nepozorovaně protáhlo až do večerních hodin. 

Rozloučení bylo již tradiční: „Tak zase za rok v plném zdraví, síle a duševní svěžesti!"


Stránka byla publikována dne: 02.12.2015

Skočit na začátek stránky