Celní správa České republiky
Celní úřad pro Karlovarský kraj
Dubová 8
360 04  KARLOVY VARY
V Karlových Varech 3. 9. 2019

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Karlovarský kraj

Prázdninové kontroly na tržnicích

Ani v období letních prázdninových měsíců karlovarští celníci v boji proti prodeji padělků nepolevili. Během července a srpna provedli další tři pozitivní kontroly na tržnicích v areálu tržnice Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž, při nichž zajistili zboží, jehož hodnota by v ceně originálních výrobků dosahovala téměř 63 milionu korun. 

V prostorách před stánky i v nich zajistili více než 2 700 kusů oděvních doplňků, galanterního zboží a hodinek, jež vykazovaly znaky padělků, čímž by mohlo dojít k porušení práv duševního vlastnictví. 
 U jedné z kontrol našli celníci zboží také v příručním skladu, kde obchodníci nabízejí zboží vybraným zákazníkům, a který nestihli při příjezdu celníků zavřít. V regálech skladu byly vyskládané kabelky, peněženky, batohy a další zboží, které stánkaři nabízejí jako originály světoznámých značek, např. Nike, adidas, GUCCI, Michael Kors, MCM, Armani, Prada, Rolex a další.

Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží i peněžité tresty, zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, opakovaně nabízejí. Karlovarští celníci budou v kontrolách tržnic pokračovat i nadále.

Od začátku letošního roku zabránili pracovníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj prodeji padělků či napodobenin zboží, jehož prodejem by majitelům ochranných známek vznikla škoda dosahující téměř 165 milionů korun.


Seznam obrázků


 
nprap. Lenka Havelková
zástupce tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj
tel: +420 353 248 244
mobil: +420 725 808 036
fax: +420 353 248 200
e-mail: l.havelkova@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: