CZ EN Translate
Menu

Se studenty bezpečnostně právního oboru v Ostružně

     Formou praktických ukázek doprovázených přednáškami o vybraných kompetencích svěřených Celní správě České republiky se představili dne 16. června příslušníci Celního úřadu pro Královéhradecký kraj ve spolupráci s jejich kolegy z Generálního ředitelství cel a Celního úřadu pro Liberecký kraj studentům oboru bezpečnostně právní činnosti při Střední průmyslové škole chemické Pardubice v rámci jejich letní týdenní akce „tématické zaměstnání“ v Ostružně u Jičína.

     Sto dvacet z nich nahlédlo do útrob mobilní laboratoře, dvanácti tunového vozidla, jež celní správě umožňuje bez prodlevy vyhodnotit odebrané vzorky lihovin a minerálních olejů či odebrat vzorky minerálních olejů u cisteren se spodním plněním. Studenti měli možnost dále vyslechnout zkušenosti hlídky mobilního dohledu operující na území Královéhradeckého kraje, která při své každodenní činnosti pátrá po zboží uniklém celnímu dohledu ve služebním automobilu civilního vzhledu s funkčním kamerovým systémem. Velkému zájmu se těšily ukázky, jichž se sami účastnili, zaměřené na práci s narkotesty. K dispozici bylo také vozidlo používané pro kontrolu výkonového zpoplatnění dálnic a vybraných silnic 1. třídy. O práci v terénu při kontrolách elektronického mýtného u silničních motorových vozidel, jejichž povolená hmotnost je vyšší než 3,5 tuny, nebo o kontrolách časového zpoplatnění, si povídali na dalším připraveném stanovišti. Velmi ochotně se zapojili také do ukázek výcviku služebního psa, plemene belgický ovčák malinois, speciálně vycvičeného na vyhledávání omamných a psychotropních látek a zbraní, představen byl také německý ovčák, vycvičený k pasivnímu značení tabáku a tabákových výrobků.

     Studenti se navíc dozvěděli informace o podmínkách přijetí do služebního poměru či diskutovali téma obsahu a náročnosti posouzení fyzické způsobilosti a kompletního průběhu přijímacího řízení.

 

 

por. Ing. Jitka Fajstavrová
Celní úřad pro Královéhradecký kraj


Stránka byla publikována dne: 17.06.2021

Skočit na začátek stránky