CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Královéhradecký kraj
Oddělení 11 - Právních a správních činností
Bohuslava Martinů 1672/8a 
501 01 Hradec Králové

V Hradci Králové 21.12.2018


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Královéhradecký kraj

Léky s pseudoefedrinem ukryli do konstrukčních dutin vozidla, označil je služební pes

Hlídka hradeckých celníků zastavila v minulých dnech na Trutnovsku osobní automobil směřující z Polska na území naší republiky. Cestovali v něm dva Češi ve věku 37 a 34 let. Na standardně pokládaný dotaz kontrolující hlídky, jestli nevezou tabák, alkohol, cigarety, větší množství léčiv nebo narkotika, řidič i jeho spolujezdec reagovali negativně a doplnili, že jedou z Polska za účelem koupi nemovitosti.

 

Lustrací přes operační centrum celníci zjistili u obou mužů trestní minulost. Bezprostředně poté provedli bezpečnostní prohlídku a s ohledem na důvodné podezření z trestní činnosti přiložili dvojici služební pouta.

 

Při důkladné kontrole vozidla našli za použití služebního psa v zavazadlovém prostoru v dutinách konstrukce černý sáček obalený potravinářskou fólií, který obsahoval 6 450 vyloupaných kusů léků Apselan. Z pseudoefedrinu, který bývá extrahován z těchto tablet, by bylo možné vyrobit přibližně 280 gramových dávek metamfetaminu pro drogově závislé. 

 

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy jim hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

 

 

Během roku 2018 královéhradečtí celníci zajistili v devíti případech téměř devatenáct tisíc léků obsahujících pseudoefedrin.


por. Ing. Jitka Fajstavrová
Tisková mluvčí CÚ pro Královéhradecký kraj
tel: +420 495 756 221
mobil: +420 602 372 515
fax: +420 495 756 200
e-mail: j.fajstavrova@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky