CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Liberecký kraj
České mládeže 1122
460 03 Liberec 6

V Liberci 14.05.2024


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Liberecký kraj

Prohřešky na dálnicích

V uplynulých dvou týdnech lidé využili téměř letního počasí a státních svátků k cestování. Příslušníci Celního úřadu pro Liberecký kraj tak měli plné ruce práce. 

Tomu také odpovídaly nečastější prohřešky na silnicích. Jedním z nich byl nadlimitní dovoz tabákových výrobků. Celkem celníci v Libereckém kraji zajistili téměř osm tisíc kusů cigaret s únikem na spotřební dani přes 32 tisíc Kč. Při kontrolách se kolegům z odboru dohledu také podařilo vybrat za posledních čtrnáct dní téměř 34 tisíc korun na neuhrazených pokutách.

Dalším nejčastějším prohřeškem byly, s cestováním úzce spojené, dálniční známky. Kolegové z oddělení kontrol zpoplatněných komunikací zaznamenali 87 případů, kdy se lidé vydali na zpoplatněné úseky dálnice D10 bez zaplaceného dálničního poplatku. Celníci při těchto kontrolách uložili hříšníkům pokuty ve výši 152 500 korun.

Nezapomeňte si tak před cestou zkontrolovat platnost dálniční známky, kterou ověříte na oficiálních stránkách www.edalnice.cz pouhým zadáním registrační značky vozidla. Na této stránce si také lze dálniční známku zakoupit. Při nákupu dálniční známky přes internet však dávejte pozor na přeprodej, doporučujeme proto zakoupit dálniční známky pouze na oficiálních stránkách www.edalnice.cz. Na této stránce jsou dálniční známky za zákonem stanovenou cenu a nejsou připočítávány žádné další poplatky.

por. Bc. Amálie Kolářová
Tisková mluvčí Celního úřadu pro Liberecký kraj
tel: +420 261 331 158
mobil: +420 601 587 509
fax: +420 485 218 200
e-mail: a.kolarova@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky