CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Moravskoslezský kraj
nám. Sv. Čecha 8
702 00 Ostrava - Přívoz

V Ostravě 14.05.2021


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Moravskoslezský kraj

Cigarety bez kolku

Neznačené cigarety v počtu 4 000 kusů a kilo tabáku bez platné nálepky, to byl záchyt ostravských celníků.

 

Ve středu, v odpoledních hodinách, prováděla hlídka ostravského mobilního dohledu kontrolní činnost zaměřenou na přepravu, skladování a prodej vybraných výrobků (cigarety, tabák, alkohol, minerální oleje…komodity zatížené spotřební daní) v lokalitě obce Bohumín a na dálnici D1.

Na parkovišti čerpací stanice u dálnice celníci zastavili osobní vozidlo Škoda Karoq. Představili se slovy „CELNÍ SPRÁVA“, prokázali služebními průkazy a dotázali se řidiče, zda přepravuje nějaké vybrané výrobky. Řidič sdělil, že veze tabák, který byl uložen v igelitové tašce pod sedadlem spolujezdce. Byl ve dvou sáčcích a nebyl opatřen tabákovou nálepkou. Poté celníci přistoupili ke kontrole celého vozidla. V prostoru zadních sedadel na podlaze byly dvě tašky, ve kterých se nacházelo 20 kartonů cigaret, také bez řádné tabákové nálepky.

Řidič hlídce sdělil, že vše koupil ve Starém Bohumíně od občana mluvícího špatnou češtinou, pravděpodobně Slovák nebo Bulhar. Za cigarety zaplatil 600 korun za jeden karton a za kilogram tabáku 500 korun. K neznačeným tabákovým výrobkům nepředložil žádné nabývací doklady.

 

Celníci svou činností zabránili daňovému úniku ve výši 15 500 korun. Není pochyb, že kontroly tohoto typu jsou efektivní, neboť opakovaně přispívají k odhalování nelegální činnosti v Moravskoslezském regionu.

 

Zboží bylo předáno pracovníkům odboru Pátrání Generálního ředitelství cel k dalším úkonům vedeným v trestním řízení.


por. Ing. Pavla Zdobnická
Tisková mluvčí CÚ pro Moravskoslezský kraj
tel: +420 596 270 307
mobil: +420 602 507 852
fax: +420 596 270 399
e-mail: p.zdobnicka@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky