CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Pardubický kraj
Palackého 2659
530 02    Pardubice

V Pardubicích 04.11.2014


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Pardubický kraj

Zásilka zbraní bez dokladů nedorazila k majiteli, zadrželi ji celníci

Dne 3. listopadu pardubičtí celníci zadrželi při silniční kontrole téměř 90 kusů palných zbraní a více než 70 tisíc kusů nábojů bez patřičných dokladů. Firmě hrozí pokuta až milion korun.

Celnická hlídka zastavila na silnici I/43 u Svitav dodávku, kterou řídil 41letý zaměstnanec firmy, jež obchoduje se zbraněmi. Vyzvala jej, aby předložil doklady od nákladu, žádné však neměl. Celníci přepravované zboží důkladně zkontrolovali. Napočítali šest kusů krátkých palných zbraní, 21 kusů dlouhých planých zbraní a také 62 kusů vzduchových a plynových zbraní. Zásilka obsahovala ještě celkem 71 130 kusů střeliva do brokovnic, kulovnic a malorážek.
Zbraně a střelivo tohoto druhu a množství musí být při vnitrostátní přepravě náležitě zabezpečeny. Předpisy stanovují, že mají být pod neustálou kontrolou dvou osob, které provádějí přepravu. Musí být uzamčeny v pevné přepravní schránce, aby s nimi nemohl nikdo běžně manipulovat. V tomto případě tomu tak nebylo. Řidič měl mít k dispozici také zbrojní licenci. Celníci proto zásilku zadrželi a případ předali pro věcnou nepříslušnost policii k dalšímu šetření.

V regionu Pardubického kraje celní orgány zadržely zásilku zbraní již podruhé. V loňském roce odhalili 320 kusů útočných pušek vzor 58 (samopal) a AK 47 (Kalašnikov).

 


por. Ing. Václav Kánský
Tiskový mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj 
tel: +420 466 797 313
mobil: +420 602 370 384
e-mail: v.kansky@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky