CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Pardubický kraj
Palackého 2659
530 02    Pardubice

V Pardubicích 07.05.2019


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Pardubický kraj

Celníci stále nachází padělky

Pardubičtí celníci za čtyři měsíce tohoto roku zadrželi více než 2 500 kusů falsifikátů v hodnotě sedm a půl milionu korun, několik tisíc kusů jich také zlikvidovali.

V kamenných obchodech v regionu narazili na různý sortiment, jemuž co do množství vévodí plastové sandály, dámské oblečení, sportovní obuv a hračky. Nabízené věci porušovaly slovní nebo obrazovou ochrannou známku.

Celníci našli také padělky, které byly dovezeny z Číny. Jednalo se o trička s krátkým rukávem, jež byla neoprávněně opatřena názvy zahraničních hudebních skupin. Napodobeniny se ukrývaly mezi výrobky pro domácnost a nábytkem.

Pro podezření z porušování práv německého výrobce automobilů zadrželi také kontejner plný dětských odrážedel. Majitel dotčené značky však ve stanovené lhůtě nezažádal o zničení zboží, ani nepodal návrh na řešení soudní cestou. Celníci tedy zboží uvolnili.

Opačným způsobem, a to zničením, Celní úřad pro Pardubický kraj řešil v letošním roce 1 555 padělků obuvi a dalších celkem 5 041 výrobků, jako například šál, pánských trik s dlouhým rukávem, magnetek a kuličkových per atd.. Učinil tak, neboť proto byly splněny zákonem stanovené podmínky a humanitární organizace neprojevily o nabízené věci zájem.


por. Ing. Václav Kánský
Tiskový mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj
tel: +420 466 797 313
mobil: +420 602 370 384
e-mail: v.kansky@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky