CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Plzeňský kraj
Antonína Uxy 11
P.O. Box 88
303 88 Plzeň

V Plzni 23.10.2023


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Plzeňský kraj

Kontroly padělků, lihovin, cigaret a nelegální práce v Plzeňském kraji stále pokračují

Celníci v Plzeňském kraji, v rámci svých zákonem daných kompetencí, pravidelně kontrolují, zda nedochází k porušování práv duševního vlastnictví, zda prodej a skladování vybraných výrobků probíhá v souladu se zákonem o spotřební dani a kontroly zaměřují také na zaměstnávání cizinců.

Jen v uplynulých měsících zadrželi téměř 6 tisíc kusů zboží v úhrnné hodnotě originálních výrobků více než 8 milionů korun. Převážně se jednalo oblečení, kabelky, elektroniku, parfémy, hračky, ale i například herbicidy a další zboží napodobující výrobky světoznámých značek. Setkali se i s padělky rýžových nudlí a rýžového papíru a neméně zajímavé jsou dokonce i padělky elektronických cigaret. Kontroly proběhly na tržnicích, ale i v kamenných obchodech.

Při kontrolách zaměřených na prodej a skladování vybraných výrobků zajistili více než 94 tisíc kusů cigaret, téměř 500 kusů doutníků a cigarillos a bez mála 3 tisíce kusů zahřívaných tabákových výrobků. Dále pak 650 litrů lihovin, u kterých nebylo prokázáno zdanění, 52 litrů neznačených lihovin, 350 litrů šumivého vína a 320 litrů piva.

V oblasti kontrol zaměstnávání cizinců provedli celkem 63 kontrol, při kterých prověřili několik stovek pracujících cizinců. Z 63 kontrol bylo 15 pozitivních, 21 negativních a u 27 stále probíhá šetření. U pozitivních zjištění se jedná o zjištění nelegálního zaměstnávání cizinců a nesplnění informační povinnosti vůči úřadům práce.


por. Mgr. Bc. Marcela Kašparová
Tisková mluvčí CÚ pro Plzeňský kraj
tel: +420 377 204 125
mobil: +420 703 490 655
e-mail: mkasparova@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky