Celní správa České republiky
Celní úřad pro Středočeský kraj
Washingtonova 11
110 00 Praha 1
V Praze 25. 4. 2019

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Středočeský kraj

Krádež za bílého dne se díky celníkům obsluze čerpací stanice nepovedla

Hlídka středočeských celníků zachránila manželskému páru téměř půl milionu korun, peníze měla dvojice připravené na operaci jednoho z nich. 

V pátek 19. 4. dvoučlenná hlídka celníků vykonávala běžnou kontrolní činnost na silnici D6. Krátce po 13. hodině si celníci všimli dvojice lidí přecházející dálnici D6 směrem k čerpací stanici MOL, která se nachází na 31. km u Nového Strašecí. Po ukončení kontroly, kterou měla hlídka již rozpracovanou, přejela na protější stranu D6 ve směru na Prahu, kde stálo osobní vozidlo zmiňované dvojice, kterou celníci chtěli upozornit na nebezpečnost přecházení takto frekventované silnice. Zhruba po pěti minutách se již dvojice lidí vracela ke svému vozidlu VW Golf. Když hlídku celníků dvojice spatřila, šla rovnou k nim a sdělila jim, že jí na ČS MOL bylo odcizeno zhruba 17 500 EUR z kabelky zapomenuté na stole odpočívadla za čerpací stanicí. Jednalo se o manželskou dvojici z Ázerbájdžánu, která měla takto vysokou částku peněz připravenou na operaci v nemocnici v Berlíně.

Po tomto zjištění celníci za doprovodu manželů odjeli na protější ČS MOL. Zde se celníci zeptali obsluhy čerpací stanice, zda nemají informaci o ztrátě většího množství peněz z kabelky, kterou již před tím čerpadlářky vrátily majitelce. Na to obě ženy obsluhující čerpací stanici uvedly, že nějaká paní jim předala nalezenou volně ležící kabelku černé barvy, která se nacházela na odpočívadle v zadní části ČS. Ve chvíli, kdy se obsluha začala vymlouvat, že tam kamerový systém nedohlédne, kontaktovala hlídka středočeských celníků linku 158, která věc předala na Obvodní oddělení Policie ČR Nové Strašecí.

Ani po příjezdu policistů nechtěla obsluha zpřístupnit kamerové záznamy. Až po zkontaktování vedoucího čerpací stanice mohla policie i celníci spatřit kamerový záznam, kde bylo vidět, že nějaká paní nalezenou kabelku předala obsluze, avšak po chvíli jedna z pracovnic kabelku pod pultem prohledala a něco z ní odnesla do zázemí ČS, když se vrátila, tak druhé čerpadlářce (přímo na kameru) ukázala papír, na kterém bylo napsáno 17 500 EUR. Kamerový záznam tak jasně ukázal, že peníze z kabelky odcizila jedna z pracovnic obsluhy ČS. Poté byla obsluha ČS odvezena k výslechu na OOP Nové Strašecí. Hlídka celníků doprovodila dvojici poškozených cizinců na policii do Nového Strašecí, kde až do vydání zcizené částky poškozené dvojici, působil jeden z celníků jako tlumočník z ruského jazyka. Druhá z pracovnic čerpací stanice bude zřejmě vedena jako spolupachatel.


Seznam obrázků


 
nprap. Yvona Matějková
Tisková mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj
tel: +420 261 334 680
mobil: +420 720 748 300
e-mail: y.matejkova@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: